Úvod > Aktuality > Ostatní

ROZVRH HODIN PRO 2. STUPEŇ od listopadu

ROZVRH HODIN PRO 2. STUPEŇ OD LISTOPADU – v případě, že žáci nenastoupí do školy

#Erasmusdays – 15.10. v 15:00

Prezentaci projektu naleznete zde.

Úprava školního řádu

Dne 14.10.2020 byl školskou radou schválen nový školní řád platný od 15.10.2020. K nahlédnutí zde: https://www.zschocho.cz/nase-skola/dokumenty/skolni-rad/.

Zajištění péče o děti rodičů vybraných profesí

Základní škola M. Choceňského, Choceň byla pověřena k výkonání péče o děti rodičů vybraných profesí.

Jedná se o tyto profese:

Organizace péče:

Péče o děti bude probíhat na hlavní budově školy v ulici Mistra Choceňského od 7 do 16 hodin od čtvrtka 15.10.2020

Žáci budou do školy chodit hlavním vchodem (u kostela) od 7 do 8 hodin, zazvoní na kancelář. Po příchodu do školy si vydezinfikují ruce a (při prvním vstupu jim pracovnice kanceláře ukáže třídu, kde budou žáci pobývat) odcházejí do učebny, kde se před třídou přezují a odloží si bundy, kabáty. Výuka bude probíhat od  8  do 11: 30 hodin buď podle zadání kmenové školy nebo podle zadání pedagogických pracovníků v dané třídě. Pokud bude žák pracovat online se svojí třídou, bude mu toto umožněno.

V 11:30 budou žáci odcházet na oběd do školní jídelny. Po obědě budou děti v herně školního klubu, zde pro ně budou připraveny volnočasové aktivity nebo bude umožněna příprava na vyučování (vypracování úkolů a pod.).

Pokud si odpoledne děti budou vyzvedávat rodiče, budou zvonit u vchodu u silnice na zvonek školního klubu a pedagog jim dítě dovede. Žáci mohou odcházet sami, je třeba, aby tuto skuptečnost rodič písemně předal pedagogovi.

V případě zájmu o tuto službu kontaktujte ředitelku školy Ilonu Novákovou na tel. čísle 739631682 nebo na email skola@zschocho.cz

Provozní doba kanceláře školy

Pracovní doba kanceláře školy od pondělí 19.10.2020 bude v pondělí a ve středu 7.00-11.00 a 12.00-16.00.

Rozvrh online hodin pro 2.stupeň do 23.10.2020

ROZVRH ONLINE HODIN PRO DRUHÝ STUPEŇ

INFORMACE K OŠETŘOVNÉMU

Informace k ošetřovnému najdete ZDE:

Nové omezení v oblasti školství od 14.10.2020

Vláda uzavírá s účinností ode dne 14.10.2020 oba stupně základní školy včetně školní družiny a školního klubu. Žáci se budou vzdělávat distančně. Distanční výuka je pro žáky povinná, v případě nemoci rodič omlouvá dítě třídnímu učiteli. Výuka bude probíhat formou online hodin a zadáváním práce přes GOOGLE CLASSROOM. Žáci, kteří nemají potřebnou techniku, si budou zadávanou práci vyzvedávat v tištěné formě každé úterý v 10.00 v kanceláři školy. Škola může zapůjčit několik starších tabletů. V případě zájmu kontaktujte třídního učitele. Při zapůjčení bude sepsána výpůjční smlouva se zákonným zástupcem.

Školní jídelna je v provozu. Podle posledních informací mohou žáci docházet na obědy. Žádáme, aby chodili na obědy dle původních školních rozvrhů, aby se z hygienických důvodů nehromadili ve školní jídelně.

Žáci z Kollárovy ulice budou docházet pro obědy do hlavní jídelny.

Školní družina bude uzavřena do 2. 11. 2020.

Rozvrh online hodin na 1. stupni bude v režii třídních učitelů, kteří budou rodiče informovat.

ROZVRH ONLINE HODIN PRO DRUHÝ STUPEŇplatí od příštího týdne (19.10.), v tomto týdnu budou online hodiny tak, jak byly s jednotlivými vyučujícími nastaveny.

Distanční výuka – výukový systém GOOGLE CLASSROOM

Naše škola na distanční výuku bude využívat jednotný výukový systém Google – Classroom. Pro mnohé z vás (i z nás) jsou tyto aplikace novinkou a tak se vám pokusíme pomoci s jejich užíváním jak jen to půjde. V případě jakýchkoliv problémů s výukou na dálku kontaktujte své vyučující. V případě problémů s přihlášením do školního e-mailu se obraťte na své třídní učitele nebo na e-mail: jana.nedvedova@zschocho.cz.

Všichni žáci se s používáním učebny seznámili v minulých dnech. Přihlásit do školního e-mailu a tedy i do učebny se lze ze kteréhokoliv zařízení, které je připojeno k internetu. Přikládáme návod, jak se do učebny přihlásit ze svého počítače/tabletu/mobilu.

Žáci jsou povinni denně sledovat svůj školní e-mail a pracovat v systému Google Classroom!

NÁVOD NA PŘIHLÁŠENÍ

Výuka od 12.10.2020

Vzhledem k nově vydaným nařízením MŠMT a MZ bude u nás organizace výuky na 2. stupni vypadat takto: