Školní program Elektronická žákovská knížka
Úvod > Aktuality > Ostatní

Září v Duhové třídě – poděkování, zamyšlení a prosba

V září začínají pro školáky nová dobrodružství. V Duhové třídě byl začátek pestrý, plný zážitků spojených se získáváním nových zkušeností, informací a rozvojem důležitých dovedností.

Využili jsme příležitosti a navštívili mobilní dopravní hřiště. Bylo prima vyzkoušet si jízdu podle předpisů nanečisto a také si užít jízdu zručnosti. Nenechali jsme si ujít ani tradiční „Den první pomoci“ na náměstí. Poděkovat bychom tedy chtěli všem, kteří na těchto akcích spolupracovali.

Děkujeme také za pokračující spolupráci se svazem chovatelů. Poskytují nám zázemí v klubovně při projektových dnech. Protože září je chladné, bylo již třeba i zatopit. Díky panu předsedovi jsme měli teploučko a užili si seznamovací den s prvňáčky.

Všimli jsme si, že stoly a lavičky v parcích již začaly využívat i ostatní třídy, je fajn učit se venku. Jsme vděční za nápad, výrobu a umístění stolů a laviček, což jsme již zmínili. Bohužel okolí těchto míst vypadá mnohdy i tak jako na fotografii – kolem se válí prázdné lahve, střepy, odpadky. Přitom koše jsou  pár metrů. Co vede někoho k tomu, aby po sobě nechal takový nepořádek? Máme s sebou nosit gumové rukavice a odpadkové pytle každý den nebo existuje jiné řešení? Mohou v tom pomoct obyvatelé Chocně?

Vyjíždíme i do jiných měst a navštívili jsme i krajské město Pardubice a výstavu „Lidé od vedle“. Prostřednictvím různých činností jsme si vyzkoušeli život lidí s handicapem. Uvědomili jsme si, jak je důležité starat se o své zdraví, být na sebe opatrní a starat se o místo, kde žijeme.  Fascinující byla výstava Imaginárium bratří Formanů na zámku v Kostelci nad Orlicí, kde jsme se naladili nejen na svět fantazie a tvoření, ale i i na čtení a nauku o tvoření slov. Pokud chcete vědět víc, podívejte se na naši PREZENTACI.

V našem okolí je mnoho lidí, kteří pracují i pro druhé, starají se o své životní prostředí a snaží se, aby svět byl příjemné místo, děkujeme  a snažíme se od nich učit.

Mgr. M.Černá – tř. učitelka

Den pro bezpečnost

Žáci 9. ročníků se dne 6.10.2022 od 8 do 12 hodin zúčastní akce Den pro bezpečnost. Aktivita proběhne na autodromu ve Vysokém Mýtě  pro školy dopoledne. Pokud by měl zájem někdo z veřejnosti, je možnost se přijít podívat od 12 hodin.

Naši žáci mají zajištěné autobusy na cestu tam i zpět.

Vezměte si svačinu a pití. Na oběd se vrátíte.

Digitální učební pomůcky

Naše škola se účastní projektu na podporu vybavení škol moderními digitálními pomůckami

Sběr starého elektra

Hlasování žáků, který návrh se jim nejvíce líbí

Vážení rodiče a žáci.

Naše škola letos poprvé zkouší vybrat design oblečení, které by si pak žáci mohli koupit na e-shopu. Nikdo se k ničemu nezavazuje. Nákup je dobrovolný, firma, která vytvořila návrhy s tím počítá. V e-shopu je možné si vybrat s vítězným návrhem čepice, baťůžky, trička,….

Hlasování bude spuštěno 19.9. do 23.9.

hlasování na odkazu:      https: //schoolsunited.cz/hlasovani/89acbb89

Zde jsou návrhy: Ukázka webových stránek School united. https://schoolsunited.cz/

Divadelní představení pro žáky 1. a 2. tříd

Naši žáci 1. a 2. tříd zhlédnou divadelní představení dne 29.11.2022

Webinář pro rodiče – Děti online

Vážení rodiče,

Pardubický kraj pro vás připravil webinář Děti online.Webinář je zdarma

Dozvíte odpovědi na tyto otázky:

Proč je pro děti svět
internetu tak lákavý?

Proč je důležité o tom
mluvit a nastavovat
pravidla?

Kolik hodin denně by měly
trávit online?

Jak rozpoznat závislost?

Jak online svět ovlivňuje
psychické zdraví a rozvoj
osobnosti?

Jak můžete jako rodiče
pomoct?

Přihlásit se můžete na tomto odkazu:

Pardubický kraj – Webinář_Děti online

Začátek nového školního roku – Duhová třída

První školní den se přivítala Duhová třída ze ZŠ Mistra Choceňského tradičně venku a sportovně. Pro žáky byla připravena KOLOBĚŽKIÁDA s úkoly v parku. Žáčkům první třídy pomáhali trochu rodiče, ale druháci, třeťáci a čtvrťáci zvládli vše hravě sami. Je tedy jasné, že číst, běhat, sportovat, přemýšlet ani sázet nikdo přes prázdniny nezapomněl. Tématem úkolů byly jednotlivé měsíce v roce a s nimi spojené pranostiky a úkoly. I tahle souvislost byla odhalena a všichni si domů odnášeli diplom za úspěšné zvládnutí prvního školního dne roku 2022.

M.Černá – třídní učitelka 3.D a 4.C

Provoz školní družiny 1.9. 2022

Dne 1.9. 2022 bude provoz školní družiny od 6:00 hod. do 16:00 hod.

Od 2.9. 2022 bude provoz školní družiny od 6:00 hod. do 17:00 hod.

Školní jídelna bude 1.9. 2022 otevřena v Kollárově ulici od 10:00 hod. do 11:30 hod.

Školní družina o prázdninách

Od pondělí 11.7.2022 funguje v budově školy v Kollárově ulici družinka pro přihlášené děti. „Letem prázdninovým světem“ – to je naše heslo. Máme proto v plánu jen to, co o prázdninách děláme nejraději. Hrajeme různé hry, chodíme na hřiště, běháme po lese i vyrábíme. Koukněte, jak se máme prima!