Mléko pro evropské školy je program, kdy se Evropské společenství a Česká republika podílejí na podpoře spotřeby mléka a mléčných výrobků u dětí z mateřských, základních a středních škol. V České republice tento projekt zastřešuje Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF), spadající pod Ministerstvo zemědělství, ve spolupráci s tzv. schválenými žadateli, resp. dodavateli mléka a mléčných výrobků do škol.

sms-logoProč my?

Máme zájem, aby se k dětem dostalo to nejlepší. Spolupracujeme s Mlékárnou Kunín a.s., která dodává mléko a mléčné výrobky v té nejvyšší kvalitě. Aby v mléku zůstaly zachovány potřebné živiny a enzymy, je třeba, aby mléko bylo ČERSTVÉ, nikoli UHT zpracované. Stejně jako u vás doma, i ve školách je čerstvé mléko uchováno v chladničce – tedy v chlazeném automatu Happysnack, kde je udržována stálá teplota od 4 do 8°C. Děti si pak vybírají výrobky z automatů prostřednictvím speciálních kreditek.

Jak přihlásit své děti?

Máte – li na škole umístěný automat Happysnack, stačí zajít za pověřenou osobou ve škole, která Vašemu dítěti vydá zdarma speciální kreditku. Aby se kreditka dala používat, je třeba ji nabít určitým finančním obnosem. Poté ji může dítě používat k výběru mléčných výrobků z automatu.
Vy, jakožto rodiče, pak máte možnost sledovat výběry, kontrolovat stav účtu a provádět individuální nastavení po přihlášení do sekce Moje kreditka.

Jedno dítě = jedno mléko = jeden vyučovací den

Jaký je nárok dítěte na mléko či mléčný výrobek?

ALE POZOR! V automatu hlídáme nároky dětí ve třech zúčtovacích obdobích – září až prosinec, leden až březen a duben až červen. Znamená to, že v automatu je nastaven počet vyučovacích dnů za každé období, např. pokud je v období září až prosinec 82 vyučovacích dnů, pak si dítě může celkem vybrat až 82 dotovaných mléčných výrobků. Záleží pak na něm, zda si je vybere v jeden den nebo postupně v celém zúčtovacím období. Jakmile si nárok vyčerpá, automat mu už další mléko nevydá. Nový nárok pak má až počátkem dalšího zúčtovacího období.

Kdo má zájem, může zkusit malý kvíz: