Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Ostatní

ADVENTNÍ DEN V ZŠ M. CHOCEŇSKÉHO, CHOCEŇ

Téměř 600 dětí ve škole, tři zpívající sbory, mladí saxofonisté, vánoční bar s pochoutkami a množství nádherných výrobků s vánoční tématikou. To a mnoho dalšího jste mohli vidět 7. prosince při „Zpívání na schodech s vánočním jarmarkem“ u nás ve škole.

Začalo se již dopoledne, kdy jsme mezi námi přivítali malé děti z mateřských škol se svým doprovodem. Pro předškoláčky byly připraveny pohybové aktivity v tělocvičně, menší děti zdobily stromeček, zpívaly koledy, skládaly betlém z velkých vyrobených puzzlí…. Každá školka dostala dárek – krabici s překvapením a malou sladkost.

A po obědě vše vypuklo. Žáci si se svými pedagogy připravili překvapení nejenom pro svoje rodiny, ale i širokou veřejnost. Všem hostům se zcela otevřely dveře naší školy a všichni byli srdečně vítáni. Mnozí návštěvníci byli překvapeni vysokou úrovní výrobků, pozitivně hodnotili malé prodávající, mnohým ukápla slzička při hudebním programu, líbila se jim výzdoba a celkově příjemná atmosféra ve škole.

Velmi rádi jsme mezi námi přivítali bývalé zaměstnance školy, kteří zavzpomínali na roky prožité právě u nás. I pro ně bylo zpívání s jarmarkem milým a příjemným překvapením.

Mezi návštěvníky byl i pan starosta J. Pažin a pan místostarosta J. Homuta, kteří si též nakoupili drobné dárky od dětí, popovídali si s nimi a prožili příjemné adventní odpoledne s námi.

Musíme pochválit všechny žáky, kteří s velkým nasazením a zodpovědností přistupovali ke svým určeným úkolům. Ať to byli hudebníci a zpěváci, prodejci, kuchtíci v baru nebo doprovázející malé děti a návštěvy. Všichni se zhostili daného pověření výborně a patří jim velká pochvala. Tu si samozřejmě zaslouží i zaměstnanci školy, kteří věnovali této akci opravdu hodně času a úsilí.

Odměnou nám všem byla úžasná návštěvnost rodičů a veřejnosti, jejich uznání a ocenění práce dětí i pedagogů, ale pro nás, pro učitele, to byly usměvavé a spokojené děti s rozzářenýma očima.

Děkujeme a budeme se těšit zase příští rok!

Za žáky a zaměstnance

Mgr. Soňa Teplá, ředitelka školy

Prohlédněte si videa z adventního dne.

Všechny fotografie z adventního dne si můžete prohlédnout zde.