Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Akce a výlety

Anglie 2024

20. – 26.5.2024

 

1.den

Prohlídka části Londýna – od O2 arény loďkou do City of London. Procházka kolem HMS Belfast a přes Tower Bridge, prohlídka The Tower of London (korunovační klenoty), vyhlídka z mrakodrapu Horizon 22, památník na požár Londýna (1666), katedrála St. Paul’s, Millenium Bridge, replika Shakespearova divadla Globe.

 
FOTOGALERIE
 

2.den

Ráno nás čekal přejezd do přírodní rezervace Exmoore, po cestě proběhl neúspěšný pokus o pozorování divokých poníků 🙂 Ve městečku Lynmouth jsme se svezli lanovkou – zubačkou a prošli jsme se na Glen Lyn Gorge, kde jsme se pokochali výhledem na moře. Odpoledne městečko Ifracombe, kde mají nádhernou pláž, na kterou se dostanete tunely vytesanými ve skále. Je to překrásné místo, děti si to opravdu užily. I sluníčko vykouklo…
 
FOTOGALERIE
 

3.den

Ráno procházka městem Bath, návštěva římských lázní a nakupování. Pak krátké zastavení ve vesničce Lacock, kde se natáčely některé scény z Harryho Pottera. Zlatým hřebem dneška byla návštěva monumentálního Stonehenge.
 
FOTOGALERIE
 

4.den

Město Cheddar s jeskyněmi, ve kterých dozrává sýr Cheddar. 🙂 Vyšplhali jsme na vyhlídku, navštívili dvě jeskyně a prehistorické muzeum a nakoupili jsme jedlé suvenýry. Dále nás čekalo městečko Wells s úžasnou katedrálou. Poslední zastávkou bylo Glastonbury, kde jsme si prohlédly ruiny středověkého opatství a vystoupali na  kopec Glastonbury Tor.
 
 

5.den

Dnes opět Londýn, tentokrát část Westminster. Viděli jsme London Eye, Houses of Parlament a Big Ben, Westmister Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, St. James’s Park, Buckingham Palace, Leicester Sguare a China Town. Svezli jsme se na London Eye, metrem i červeným doubledeckerem. 

Dokoupili jsme poslední suvenýry a už frčíme domů! Unavení, ale spokojení…  🙂