Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Akce a výlety

Duhové třídy v Adršpašsko-teplických skalách (1.-3. ročník)

 

I když to vypadalo, že se vrátila paní zima, nemohlo nás nic zastavit. Společně jsme se ubytovali v penzionu Metuje, kde byli velmi přívětiví, a ještě skvěle vařili. První den jsme využili příjemného slunečného, byť chladného počasí a prozkoumávali blízké okolí ubytování, přičemž jsme si ve skupinách přečetli články o Teplických skalách a poté s informacemi, které jsme zjistili, seznámili další skupiny. Prostředí se výborně hodilo i k probrání tématu: živočichové a spoustě pohybově vzdělávacích her.

Nejmladší členy celým pobytem provázelo téma lidské tělo. Zjišťovali jsme klidovou tepovou frekvenci a tep po námaze, abychom porozuměli, jak naše tělo reaguje na fyzickou aktivitu.  Skupiny vytvářeli i plakát v životní velikosti, který ukazoval jednotlivé části těla. Večer jsme si vyrobili vlajku a každá třída do ní zakomponovala své poznatky o Teplických skalách.

Druhý den, po vydatné snídani nás čekala výprava do Teplického skalního města. Túru jsme měli ozvláštněnou o únikovou hru, kterou jsme plnili ve skupinách. Moc nás bavilo přirovnávání skalních útvarů k různým zvířatům nebo osobám. Navečer jsme se pak společně ohřáli u ohně, opekli si buřty a večer zakončili soutěží „Kufr“.

Poslední den jsme si zabalili, a ještě si starší běželi projít stezku na téma: bezobratlí živočichové a mladší se věnovali zdravému stravování, nemocem, úrazům, jejich ošetřováním a přesunu raněného v terénu. Pak už nás čekala zpáteční cesta vlakem. Někteří říkali, že kdyby měli pobyt ohodnotit, tak by dali 10 z 10.

Mgr. B.Abrahamová