Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Akce a výlety

Duhové třídy – Šajtava

V Orlických horách nedaleko obce Zdobnice jsme v penzionu Šajtava zažili několik krásných dní. K tomuto místu se váže hned několik pověstí, které nás při učení provázely několik dní, například při bojovce o místním dřevorubci. Další pověst nás při výpravě zavedla až k prameni řeky Kněžné. Obklopeni lesem jsme zkoumali jeho krásu, život v něm, jeho užitečnost a potřebu chránit les a zachovat ho pro budoucí generace. Stromům a dřevu jsme se věnovali i večer při besedě, kdy jsme si s Milanem Chejnovským povídali o tom, jak složitý a zajímavý je ekosystém lesa a měli možnost si prohlédnout i nástroje na opracovávání dřeva, a když jsme se chtěli věnovat matematice, tak proč ne na zasněžené louce při hře “ Psí spřežení”. Díky sněhu to byl nezapomutelný pobyt.

Mgr. B.Abrahamová