Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Akce a výlety

Exkurze 7.C : Litomyšl – Udělej si vlastní sgrafito

Návštěva Litomyšle je vždy příjemným zážitkem a ještě větší radost je si přivézt suvenýr vyrobený vlastníma rukama.  V muzeu jsme navštívili program s názvem Udělej si vlastní sgrafito. Přivítaly nás velmi milé lektorky, které nám krok po kroku odtajnily náročnou technologii a postup. Potom jsme se už pustili do práce my a velice nás to nadchlo. Náhle nebyl čas: jen jsme se skloněnými hlavami rozvrhovali, načrtávali, vyškrabovali… Byla to náročná a jemná práce, která vyžadovala plné soustředění. Takové ticho a zaujetí by jistě překvapilo mnoho rodičů a učitelů. Domů jsme sgrafita donesli na ukázku a plánujeme si je trvale vystavit v naší třídě, protože jejich krása vynikne jen ve větším počtu. Přijďte se někdy podívat.

Lada Cejpová

FOTOGALERIE