Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Výuka a soutěže

SOUTĚŽ  V POZNÁVÁNÍ  PŘÍRODNIN

Ve středu 10. května se sedm žáků a žákyň naší školy zúčastnilo regionálního kola v poznávání přírodnin v České Třebové. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (6. a 7. třídy rostliny – Nela Kratochvílová a Anežka Sejkorová,  6 a 7. třídy živočichové – Štěpán Voženílek, Nela Kratochvílová a Maruška Kynštová,  8. a  9. třídy rostliny – Anička Martinková a Tereza Candráková a 8. a 9. třídy živočichové – Anička Martinková, Tereza Kuncová a Tereza Candráková). V každé kategorii byla vysoká účast (nejméně 53 a nejvíce 75 soutěžících). Naši zástupci si vedli velmi dobře. Všichni skončili v první půlce výsledkové listiny. Na nejlepší výsledek dosáhla Anička Martinková, která zvítězila v kategorii rostlin a obsadila třetí místo v kategorii živočichů. Na krásném druhém místě skončila Nela Kratochvílová v kategorii rostlin. Do desátého místa se ještě probojovala Tereza Kuncová (živočichové – 8. místo) a Anežka Sejkorová (rostliny – 9. místo).
Všem zúčastněným moc děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslav Nešpořík