Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Výuka a soutěže

Matematické soutěže ve školním roce 2022/2023

V průběhu letošního školního roku měli žáci několik možností vyzkoušet své matematické a logické dovednosti v matematických soutěžích. Máme radost z jejich úspěchů, protože v okresních kolech museli vždy ustát konkurenci žáků víceletých gymnázií.

V listopadu zahájili reprezentaci naší školy v okresním kole Pythagoriády Lukáš Absolon, Martin Petruželka, Pavel Vích, Jan Kopecký a Ondřej Skalický.

V březnu se naše škola zapojila do řešení Matematického klokana. Po vyhodnocení okresních výsledků k nám docestovala krásná zpráva., že se Alena Zemanová umístila v okrese Ústí nad Orlicí na 3.místě.

Během zimních měsíců se ti nejodvážnější matematici pustili do řešení Matematické olympiády. V polovině dubna nás čtveřice žáků Martin Petruželka, Alena Zemanová, Natálie Hrnčířová a Anna Martinková úspěšně reprezentovali v okresním kole. V kategorii žáků 6. tříd se Martin Petruželka umístil na 5.-6. místě. V kategorii žáků 7. tříd se Alena Zemanová umístila na 11. místě a Natálie Hrnčířová na 16. místě. V kategorii žáků 8. tříd se Anna Martinková umístila na 3.-4. místě.

Poprvé se letos zapojila naše škola do matematické soutěže s názvem Pangea. Tato soutěž proběhla celostátně a všechny výsledky byly v každé kategorii vyhodnoceny v rámci celé republiky. Těšíme se z úspěchu Anny Martinkové – umístila se na 37. místě v konkurenci 12 000 dětí. Její výsledek byl nejlepší v Pardubickém kraji. Postoupila do celostátního kola, které proběhne v červnu v Praze.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

Mgr. Pavla Janková