Přeskočit na obsah
Školní program
Konec menu
Úvod > Aktuality > Ostatní > eTwinningový projekt: Europe to ride

eTwinningový projekt: Europe to ride Všechny aktuality

 

V lednu 2020 jsme s žáky ze 7.B zahájili v rámci anglického jazyka e-twinnigový projekt s názvem EUROPE TO RIDE. Našimi partnery se stali studenti z německého gymnázia Ernestium Celle a ze španělské školy IES SIERRA DE CARRASCOY, Murcia. Projekt měl seznámit naše žáky z České republiky se studenty z Německa a Španělska, představit partnerské státy, naše partnerská města. Studenti během projektů vytvářeli spoustu zajímavých prací, během kterých si mohli uvědomit podobnosti a rozdíly své republiky s partnerskými. I přes nepřízeň koronavirové doby jsme projekt úspěšně dokončili a budeme žádat o certifikát kvality tzv. Quality Label.

Práce studentů:

  1. Aktivita Who is who? Kdo je kdo? Na základě fotografií a svých popisů se poznávali navzájem.
  2. Aktivita: Our towns. Představování měst Choceň, Celle a Ell Palmar.

Práce našich žáků naleznete zde: https://animoto.com/play/lbtDIQf522Gm9cP2x3pyew a Our town – Choceň.

  1. Aktivita: Our stories.  V malých skupinkách žáci tvořili smyšlené příběhy o neživé věci, která cestovala zeměmi členů projektu (Českou republikou, Španělskem a Německem). Příběhy na sebe navzájem navazují – žáci vždy zpracovali cestu svojí zemí. Práci našich žáků naleznete zde: https://padlet.com/kubova_kamila/pkp3l2ft2pil.
  2. Aktivita – eTwinning in the time of coronavirus – our diary. Děti vytvořily jakýsi deník, kde psaly pocity a dojmy z doby, kdy byly kvůli koronavirové pandemii v karanténě: https://padlet.com/kapp/diary.
  3. Aktivita – eTwinning Bingo – hráli jsme v době karantény Bingo (hra probíhala on-line a zúčastnili se jí opět studenti všech tří zemí). Dva vítězové získali knižní odměnu, která byla financovaná německou stranou z prostředků získaných z našeho minulého projektu.
  4. Aktivita: LOGO. Žáci vytvářeli logo projektu a hlasovali o nejlepší. Vítězkou se stala naše žákyně Veronika, jejíž logo je logem celého projektu a získává také knižní odměnu (samozřejmě v anglickém jazyce). Navržená loga našich i zahraničních studentů naleznete zde: LOGO
  5. Aktivita: Evaluace projektu – Děti hodnotily projekt.

 

Chtěla bych tímto poděkovat všem žákům ze 7.B, kteří se projektu zúčastnili a neodradilo je ani období karantény.

Mgr. Kamila Kubová