Úvod > Aktuality > Ostatní > SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ Všechny aktuality

V letošním školním roce se naše škola zúčastnila již pátého ročníku Sazka Olympijského víceboje. Po prvním roce, kdy jsme ještě moc nevěděli jak „na to“ a získali bronzový certifikát, jsme se stále zdokonalovali a držíme si stříbro, což znamená plné zapojení více než 91% žáků školy. Každá třída v průběhu roku během hodin tělesné výchovy plní jednotlivé disciplíny OV (hluboký předklon – disciplína testující ohebnost., T-běh – neboli člunkový běh – disciplína zkoumající hbitost, zkrácené sedy-lehy -disciplína zjišťující silovou vytrvalost, postoj čápa – disciplína testující rovnováhu, sprint 60 m – disciplína ověřující rychlost., Zátopkův běh – 1. st 500 m / 2. st. 1 000 m – disciplína zkoumající běžeckou vytrvalost, skok z místa / trojskok snožmo z místa – disciplína testující výbušnost, hod basketbalovým míčem – zjišťuje sílu. Výsledky jednotlivých disciplín učitelé zaznamenávali a do konce března jsme je odeslali k vyhodnocení olympijskému výboru. Nejaktivnější školy mají každý rok možnost vyhrát hlavní cenu, kterou je poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 000 korun (škola však musí dosáhnout zapojení min. 95% žáků).
V tomto školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Pouze třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen…. naše škola byla mezi nimi… A potom to přišlo – vyhráli jsme šek v hodnotě 40 000 Kč na nákup vybavení do svých tělocvičen (hlavní budova a budova školy v Kollárově ulici).
Ve čtvrtek 13. června proběhlo za přítomnost předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů v trampolínovém centru HOP Arena Praha slavnostní předání hlavních cen zástupcům 35 škol. Měli jsme velkou radost, že jsme mohli být mezi nimi.

Děkujeme všem žákům, kteří se letos zapojili do plnění disciplín OV a pomohli tím škole k získání dalšího stříbrného diplomu a odměny. Bez jejich výsledků bychom to nedokázali. Velké poděkování patří i jejich rodičům, kteří dali souhlasy s účastí svých dětí v tomto projektu.