Úvod > Aktuality > Ostatní > SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ Všechny aktuality

V letošním školním roce se naše škola zúčastnila již pátého ročníku Sazka Olympijského víceboje. Po prvním roce, kdy jsme ještě moc nevěděli jak „na to“ a získali bronzový certifikát, jsme se stále zdokonalovali a držíme si stříbro, což znamená plné zapojení více než 91% žáků školy. Každá třída v průběhu roku během hodin tělesné výchovy plní jednotlivé disciplíny OV (hluboký předklon – disciplína testující ohebnost., T-běh – neboli člunkový běh – disciplína zkoumající hbitost, zkrácené sedy-lehy -disciplína zjišťující silovou vytrvalost, postoj čápa – disciplína testující rovnováhu, sprint 60 m – disciplína ověřující rychlost., Zátopkův běh – 1. st 500 m / 2. st. 1 000 m – disciplína zkoumající běžeckou vytrvalost, skok z místa / trojskok snožmo z místa – disciplína testující výbušnost, hod basketbalovým míčem – zjišťuje sílu. Výsledky jednotlivých disciplín učitelé zaznamenávali a do konce března jsme je odeslali k vyhodnocení olympijskému výboru. Nejaktivnější školy mají každý rok možnost vyhrát hlavní cenu, kterou je poukaz na sportovní vybavení v hodnotě až 60 000 korun (škola však musí dosáhnout zapojení min. 95% žáků).
V tomto školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Pouze třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen…. naše škola byla mezi nimi… A potom to přišlo – vyhráli jsme šek v hodnotě 40 000 Kč na nákup vybavení do svých tělocvičen (hlavní budova a budova školy v Kollárově ulici).
Ve čtvrtek 13. června proběhlo za přítomnost předsedy ČOV Jiřího Kejvala, partnerů projektu a sportovních ambasadorů v trampolínovém centru HOP Arena Praha slavnostní předání hlavních cen zástupcům 35 škol. Měli jsme velkou radost, že jsme mohli být mezi nimi.

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/novinky/vyhry-rozdany-35-skol-si-rozdelilo-1-000-000-korun-na-sportovni-vybaveni

Děkujeme všem žákům, kteří se letos zapojili do plnění disciplín OV a pomohli tím škole k získání dalšího stříbrného diplomu a odměny. Bez jejich výsledků bychom to nedokázali. Velké poděkování patří i jejich rodičům, kteří dali souhlasy s účastí svých dětí v tomto projektu.