Úvod > Aktuality > Ostatní > Vánoční projekt

Vánoční projekt Všechny aktuality

Poslední týden před Vánocemi prožili žáci 4. a 5. ročníků  v rámci své třídy plnění vánočních úkolů v tzv. centrech aktivit.

Jak taková práce probíhala?

Během jednoho dopoledne pracovaly děti v každé třídě ve čtyřčlenných skupinkách.  Byla pro ně připravena centra českého jazyka, čtení, matematiky, anglického jazyka, pokusy spojené s objevy a tzv. ateliér. Žáci např. řešili netradiční matematickou úlohu, pracovali s textem, seznámili se s historií zdobení vánočního stromečku, dozvěděli se o oslavách Vánoc v jiných evropských zemích, vyhledávali anglická slovíčka, z papíru si každý složil stromeček. Nejvíce však děti zaujaly vánoční pokusy a objevy. Zde např. pomocí jablečných jadérek předpověděly počasí v novém roce, věštily z vlašských ořechů, vyzkoušely si pokus s lodičkou a jarem v nádobě s vodou.

Společná práce nás všechny příjemně naladila na vánoční svátky.