Fiktivní firmy na naší škole

Od září 2014 probíhají pravidelně každý pátek odpoledne na naší škole dva nové kroužky pro žáky osmých a devátých tříd podporované Centrem dohody v Praze – fiktivní firmy. Žáci si sami založili své firmy a vyzkoušeli si, co vše je potřeba pro jejich dobré fungování (založení firmy, volba názvu, logo, její propagace, volba pracovních pozic, uplatnění v konkurenčním prostředí  – nabídka x poptávka, dokumentace spojená s chodem firmy, ..)

Firma Teen Home Care se sociálním zaměřením  se zabývá pomoci seniorům při úklidu jejich zahrad a okolí domů(hrabání listí, úklid sněhu, pletí záhonů, osazování truhlíků dle ročních období, vyplňováním jejich volného času(čtení knih, hraní různých deskových her, procházky po okolí, pořádáním setkání u příležitosti oslav různých svátků, ..)

Firma Beauty Fashion se zabývá půjčováním oblečení k různým společenským událostem (svatby, promoce, taneční,..).

Obě firmy se 31. 3. 2015 zúčastnily soutěže fiktivních firem v Praze. Prezentovaly zde své firmy v plné míře a v soutěži o nejoriginálnější produkt získala firma Teen Home Care 1. místo a Beauty Fashion 3. místo. V soutěži o sociálně nejpřínosnější produkt obsadila firma Teen Home Care 2. místo  a členové firmy Beauty fashion zvítězili ve veletržním kvízu.
Našim mladým podnikatelům blahopřejeme a přejeme, aby stejným způsobem obstáli i v opravdovém podnikání.

Mgr. Iveta Zelinková a Mgr. Lucie Fajfrová
vedoucí kroužků ff