Zúčastní se: žáci 4. ročníků

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Tento benefit poskytujeme všem školám bezplatně, abychom informovali děti a studenty o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.

Projekt je realizován ve spolupráci s hendikepovanými pracovníky VZP ČR, kteří se prostřednictvím organizovaných setkání na základních školách snaží dětem problematiku úrazů přiblížit, upozornit je na rizikovost určitých životních situací a naučit je, jak lze vhodnými preventivními opatřeními tato rizika omezit na minimum.

Vaši školu může navštívit jeden, nebo dva ambasadoři projektu a to dle jejich pracovního a projektového vytížení. Jednotliví ambasadoři pohovoří o svém úrazu a o životě s následným postižením. Součástí setkání jsou interaktivní soutěže, možnost vyzkoušet si jízdu na invalidním vozíku nebo některý ze sportů pro hendikepované. Přivezeme Vám dárky a edukační materiály.

Právě hendikepovaní pracovníci VZP ČR z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu a dokážou děti a studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí. Společným úsilím tak přispíváme k tomu, aby nepřibývalo dětí, jež v důsledku úrazu žijí s celoživotním postižením.

Zúčastní se: žáci 5. ročníků

Zúčastní se: žáci 6. ročníků

Zúčastní se: žáci 7. ročníků

Zúčastní se: žáci 8. ročníků